Vi er stolte af at præsentere nogle af verdens bedste Crossminton-spillere som medlemmer af Team Speedminton®:

Lori Skerl

Fødselsdato: 18.10.2001

Bopæl: Sevnica

Nationalitet: Slovenske

Racket: PHANTOM

Klub: Krosmintonski klub Radece

Præstationer: 2. plads U18 verdensmesterskab 2017, 1. plads U18 europamesterskab 2016, 1. plads U14 verdensmesterskab 2015

Erhverv: Student i Tourismus-Management

Nika Miškulin

Fødselsdato: 03.11.2001

Bopæl: Zagreb

Nationalitet: Kroatien

Racket: BLADE

Klub: Kroatisk Crossminton-hold

Præstationer: 1. plads U18 verdensmesterskaber 2018, 1. plads U18 tysk åben 2018

Erhverv: Studerende

Eliška Andrlová

Fødselsdato: 24.05.2000

Bopæl: Pardubice

Nationalitet: Tjekkiet

Racket: BLADE

Klub: Crossminton Pardubice

Prestationer: 1. plads europæisk mesterskab 2018, 1. plads U18 verdensmesterskab 2017 (Enkelt & dobbelt), 1. plads nation mesterskab Tjekkiet 2017

Erhverv: Studerende

Maciej Filipowicz

Fødselsdato: 12.03.2001

Bopæl: Mrzezyno

Nationalitet: Polen

Racket: BLADE

Klub: UKS Kapitan Navi Mrzezyno

Præstationer: 2. plads U18 europæisk mesterskab 2018 (enkelt og dobbelt), polsk mesterskab på 1. plads 2017

Erhverv: Studerende

Jaša Jovan

Fødselsdato: 10.10.1999

Bopæl: Trbovlje

Nationalitet: Slovenske

Racket: BLADE

Klub: SD Speed ​​Trbovlje

Præstationer: 1. plads U18 verdensmesterskab 2017, 2. plads kroatisk åben 2018

Erhverv: Studerende

Per Hjalmarson

Fødselsdato: 25.10.1982

Bopæl: Göteborg

Nationalitet: Svensk

Racket: BLADE

Klub: 7H Speeders

Præstationer: 1. plads verdensmesterskab 2011 & 2015, 1. plads europæisk mesterskab 2008, 2009, 2012 & 2014

Erhverv: IT-forretningskonsulent

Vores Speedminton® All-Star Team

Jasmina Keber

Fødselsdato: 26.11.1988

Bopæl: Sevnica

Nationalitet: Slovenske

Racket: PHANTOM

Klub: Krosmintonski klub Radece

Prestationer: 1. plads verdensmesterskab 2013 & 2015, 1. plads europæisk mesterskab 2012 & 2014

Erhverv: Student (Master) i Sports-Management

Melker Ekberg

Fødselsdato: 28.03.1980

Bopæl: Kinna

Nationalitet: Svensk

Racket: BLADE

Klub: 7H Speeders

Præstationer: 2. plads verdensmesterskab 2011, 1. plads verdensmesterskab 2015 (blandet dobbelt), 1. plads europæisk mesterskab 2016 (blandet dobbelt)

Erhverv: Tenniscoach Tennis Club Varbergs